ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12677334
*
nr 1267 7334
Spegel
+ konsol, omkring 1900. Höjd: 61-130 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 augusti 2019
kl 18:08:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/8 22:00:39
1
100 kr
4/8 18:19:25
2
150 kr
5/8 17:33:04
3
250 kr
5/8 17:49:16
4
250 kr
5/8 17:49:16
3
250 kr (Budbetjänt)
5/8 17:49:47
4
400 kr
5/8 18:01:27
5
350 kr
5/8 18:01:27
4
400 kr (Budbetjänt)
5/8 18:01:45
5
450 kr
5/8 18:03:00
3
500 kr
5/8 18:03:30
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsol spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1267 7334
Spegel
+ konsol, omkring 1900. Höjd: 61-130 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 augusti 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/8 22:00:39 | 1 | 100 kr |
4/8 18:19:25 | 2 | 150 kr |
5/8 17:33:04 | 3 | 250 kr |
5/8 17:49:16 | 4 | 250 kr |
5/8 17:49:16 | 3 | 250 kr (Budbetjänt) |
5/8 17:49:47 | 4 | 400 kr |
5/8 18:01:27 | 5 | 350 kr |
5/8 18:01:27 | 4 | 400 kr (Budbetjänt) |
5/8 18:01:45 | 5 | 450 kr |
5/8 18:03:00 | 3 | 500 kr |
5/8 18:03:30 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsol spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58 -
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27